SAĞLIK VE YAŞAM DANIŞMANLIĞI

 

 

Sağlık ve Yaşam Danışmanlığı kapsamında sağlıklı ve iyi olma halini yaratmak üzere bütünsel bir yaklaşım uygulamaktayız. Bütünsellik yaşamınızın tüm alanlarının birbirleriyle nasıl bir iletişim içerisinde olduğuna bakmak anlamına gelmektedir. İşinizde ya da ilişkinizdeki stres fazla yemenize mi yol açıyor? Uykusuz ya da düşük enerjide olmak sizi egzersiz yapmaktan alıkoyuyor ? Yaşamınızın tüm parçaları sağlığınızı bir bütün olarak nasıl etkiliyor? Yaklaşımımızda amacımız, kaloriler, karbonhidratlar, yağ ve proteinler üzerinde odaklanmak, yasaklar, iyi ve kötü yiyecek listeleri yaratmak değildir. Bunun yerine, mutlu ve sağlıklı bir hayat tarzı yaratmak için, danışanlarımızla, esnek, eğlenceli ve ödüllendirici bir şekilde çalışmaktır.

Birlikte çalışırken keşfedilecek kavramlardan bazıları şunlardır:

Kişiye Özgün Olmak: Bu kavram, her kişinin özgün ve yaşam tarzı ihtiyaçlarını vurgular. Kişiye özgü ihtiyaçların, yaşam tarzının, tercihler ve genetik geçmiş temelinde pozitif değişikliklerin  yapılabilmesi için, bütünsel bir yaklaşımla destek verilir.

Birincil Öneme Sahip Yiyecekler: Beslenme ve doyuma ulaşma konusunda, yiyeceklerin dışında, katkıda bulunabilecek tüm diğer şeyleri, gözden kaçırmak çok kolaydır. Sağlıklı ilişkiler, doyum verici bir kariyer, düzenli fiziksel aktivite ve ruhsal bir farkındalık gibi günlük hayatımızın içerisinde varolan tüm diğer faktörler, doğru beslenmenin temel formlarıdır. Bunlar, hayatımızda dengeli olduğunda, ağzınıza attığınız her yiyecek ikincil derecede öneme sahip olur. Beden için doğru yiyeceklerin yenmesinden, ilham verici, doyumlu bir yaşam sürülmesine kadar hedeflerin tümünü başarmada destek verilir.

Bütünsel Beslenme Piramidi: Bu piramid, oldukca kaliteli sebzeler, meyveler, tahıllar, proteinler, sağlıklı yağlar ve sudan oluşmaktadır. Bu resmi tamamlamak için piramid, ilişki, kariyer, fiziksel aktivite ve ruhsallık gibi optimal sağlık yaratan yaşam tarzı faktörleriyle çevrelenmiştir. Dünya üzerindeki en sağlıklı yiyeceklerin bazılarını tanıtıp, özgün bedeniniz için en sağlıklı olanı nasıl bulabileceğiniz öğretilir.