Hakkımızda

Sevgili White Point ziyaretçisi,

Bilgelerin de dediği gibi: Yaşamın temel amacı mutlu olmaktır.

White Point olarak sağlıklı ve mutlu bir yaşamın doğuştan kazanılmış bir hak olduğuna inanıyoruz.

Her bir bireyin fiziksel sağlık, zihinsel netlik, duygusal denge ve coşkulu bir ruh hali içerisinde sürdürülebilir, bütünsel ve özgün bir hayat yaşamasına destek vermek niyetiyle yola çıktık ve mantramızı Varoluşumuz olarak belirledik.

Yaptığımız tüm çalışmalarla, kişinin yaşadığı hayatı sonsuz ve sınırsız Varoluşu ile deneyimlemesini sağlamayı amaçlıyoruz.

Dışsal koşullara bağlı olmadan ‘bütün ve canlı’ hissetmeye yani hayattan doyum alarak yaşamaya uzanan yolda size Fonksiyonel Tıp, Sağlık ve Yaşam Danışmanlığı ve Kundalini Yoga ve Meditasyon ile eşlik ediyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen tıklayın.

White Point Kurucusu Dr. NİLAY ALACALI

White Point dünyasına hoş geldiniz,

Bir Tıp Doktoru olarak, 35 yılı aşkın bir süredir çalışmalarımı mevcut tıp sistemi içerisinde yürütüyorum. Son 25 yılım, göz doktoru olarak diyabet tanısı almış danışanlara tedavi edici hizmeti vermekle geçti. Bunun son 8 yılında Bütünsel Sağlık Yaklaşımlarına ilişkin aldığım eğitimleri sizlerle paylaşmak amacıyla bu WhitePoint kurumsal yapımızı kurdum.

Günümüzde sağlığa büyük bütçeler ayrılıyor olmasına karşın diabet, obezite, Kronik Kalp Hastalıkları, Kanser Alzheimer ve daha pek çok hastalık yüzdesinin katlanarak arttığını hepimiz gözlemliyor ve deneyimliyoruz. Bu durum, Besin ve İlaç Endüstrisinin oluşturduğu kaotik yapının yanısıra yaşam tarzı bilincindeki eksiklikler ve dolayısıyla hatalar nedeniyle daha da çok yaygınlaşıyor. Mevcut Tıp Sisteminin Akut Hastalıkları (kalp krizi, kırılmış bir kemik, sorunlu bir apandisit gibi)’nı tedavi etmede ki başarısı tartışılmaz. Ancak Kronik Hastalıkları tedavi etmedeki donanımı çok yetersiz. Hastalıklara odaklanmış, segmente edilmiş, belirtileri ilaçlarla bastırmaya yönelik polifarmasik yaklaşımlar, danışanları, enerjisi düşük, mutsuz, huzursuz bir kısır döngü içerisinde yaşamaya mahkum ediyor.

Göz doktorluğu yanısıra, kişisel farkındalığım ile seçtiğim sağlıklı yaşam rutinleri ve bilinçli farkındalıklı beslenme v.s. gibi yaklaşımları öneren Bütünsel Sağlık Sistemi (yoga-meditasyon-ayurveda) bilgileri ve deneyimlerini yıllar içerisinde geliştirdim. Hastalıkları önleme ve dahası kendini canlı ve iyi hissetme hali üzerinde ki etkilerini bizzat deneyimlemiş bir kişi olarak, mevcut tıp sisteminde aksayan, yanlış giden şeylerin çok farkındaydım. 2011 yılında Fonksiyonel ve Bütünleyici Tıp sistemi ile tanıştım. Bu sistem, Alternatif diye adlandırılan tüm yaklaşımları, Ayurveda, Çin Tıbbı gibi geleneksel Tıp Sistemlerini, Modern Bilim ile birleştiren yepyeni bir sağlık modeli!

Bu bağlamda, kronik hastalıkların, yaşam tarzında uygulanan basit değişiklikler ve bilinçli farkındalıklı beslenme yaklaşımları ile tamamen tedavi edilebileceğini kanıtlıyan doğru ve tarafsız pekçok bilimsel çalışmanın mevcut olduğunu da hatırlatmak isterim.

Bu noktada White Point ailesi olarak, Fonksiyonel Tıp, Özgün ve Bütünleyici Sağlık Yaklaşımları, Kundalini Yoga, Meditasyon ve Yoga Terapi aracılığıyla, insanın içinde taşıdığı sonsuz şifalanma potansiyeli ile temasa geçebileceğinin farkına varmasını sağlıyoruz. Daha sağlıklı bir bedene, daha sakin, dengeli ve net bir zihin yapısına, neşeli ve canlı bir ruh haline doğru yaptığınız yolculukta sizlere eşlik etmek için buradayız.

Birlikte Keyifli Yolculuklara!

White Point Kurucusu Nilay Alacalı

NİLAY ALACALI CV

İletişim Formu

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

Konu (gerekli)

İletiniz (gerekli)